כל בחורה חולמת מאז שהיא ילדה על יום החתונה שלה. בחורות רבות מריצות בראשם כיצד תראה החתונה, כיצד יראה אולם האירועים, כיצד יראו כל שמלות הערב של האורחים והכי חשוב כיצד תראה שמלת הכלה שלה. כאשר מדברים על שמלות כלה ניתן להגיד ששמלות כלה ושמלות ערב הן שמלות שאין בהן גבולות. מעצבי שמלות מרשים לעצמם להיתפרע בכל הנוגע לעיצובים של שמלות כלה וליצר שמלות כלה מהאגדות.

כאשר בחורה מריצה בראש כיצד תראה שמלת הכלה שלה יש לה בראש תמונה פחות או יותר כיצד היא רוצה להיראות וגם איזה אולם אירועים היא רוצה. ישנן בחורות שמרניות יותר בתפיסה שלהן שידמיינו בראשן שמלות כלה קלאסיות אולם אירועים פשטני וכפרי יותר, וישנן בנות שהן יותר יצירתיות שידמיינו בראשם שמלות כלה מקוריות וחדשניות ואולם אירועים מפואר ומרשים. כאשר מדברים על מעצבים של שמלות כלה חשוב להגיד שבסופו של דבר הכלה צריכה להיות מרוצה לאהוב את השמלה שלה ולכן מעצבים מוצאים את עצמם לעיתים כפופים להוראותיה ודרישותיה של הכלה המתחתנת. ומניסיוננו- כלה יודעת מה היא רוצה! היא לא תתפשר, לא על שמלה, אולם או כל דבר אחר- הרי החתונה שלה זה היום החשוב בחייה.

מה יבחרו הכלות הפשוטות?

מעצבים של שמלות כלה שנתקלים בכלות שמרניות יותר, יעצבו שמלות כלה קלאסיות ופשוטות יחסית. קיימת תבנית קבועה לעיצוב שמלות כלה מבחינת הבדים שבדרך כלל משתשמים בהם ומבחינת הצבע הלבן שתמיד שולט בהם. כלות שהן שמרניות יחסית יזמינו שמלות כלה ללא יותר מידי חידושים. כלה כזאת יכולה להיסתפק בשמלת כלה עם מחוך וכתפיות דקות שפשוט נופלת לה על הגוף ללא יותר מידי שיכלולים וחידושים.
מעצבים של שמלות כלה יכולים למצוא בעיצוב של שמלות כלה קלאסיות ושמרניות עבודה קצת משעממת שחוזרת על עצמה ולכן גם במצבים שנתקלים בכלה שמרנית מעצבי שמלות כלה ינסו להכניס טאץ' אישי ועיצוב ולעשות בו תפנית מעניינת.

קיימות כלות שבוחרות בשמלות כלה פשוטות וקלאסיות לא מתוך שמרנות אלא מתוך רצון לערוך חתונה פשוטה וצנועה שלא מנכרת עייניים. כלות מסוג זה ילבשו שמלות כלה פשוטות יחסית שמתאימות לאופי הפשוט של האירוע שהן אירגנו. לשמלות כלה ולשמלות ערב קלאסיות ושמרניות יותאמו נעלי כלה רגילות בצבע לבן או כסוף שיתאימו למראה השמלה. גם מבחינת האיפור כלה שבחרה בשמלת כלה קלאסית תבחר באיפור מינימלי וטבעי על מנת להשלים את המראה הכללי.

את אותו הדבר ניתן לומר על אולם אירועים המנסה לשמור על הפשטות והכפריות שבו. במקומות מסוג זה מעצב האולם ידאג לספק אקססוריז בהתאם. כגון פרחים פשוטים וקטנים שנותנים את הטאץ' הקטן גם בלי "שונדלרים" שנופלים מהתיקרה. כיסאות מעץ אווירת טבע ותפרוחות ברחבי אולם האירועים שנותן חוויה מיוחדת ופשטנית.

כשיער שובר את המראה הפשוט

 

קיימות כלות שבוחרות בשמלות כלה פשוטות וקלאסיות אבל משקיעות בעיצוב שיער מקורי וחדשני. עיצוב שיער של כלות יכול להיות יצירתי מאוד ומלא בתשוקה ובנועזות. בשנים האחרונות קיים טרנד של כלות שבוחרות בשמלות כלה פשוטות ובנעלי כלה פשוטות ומעצבות את שיערם בצורה נועזרת ומקורית כדי ליצור טוויסט במראה שלהן. על ידי עיצוב שיער מקורי ניתן לשבור כל מראה של כלה שמרנית וליצור מראה ייחודי ומקורי למרות בחירה בשמלות כלה רגילות יחסית.